23 Ocak 2019 01:40
Google Reklamlar
Bal Grntle
 Bal Yazdr
Kayserili Fkralar
@ToLgA
MERCMEK ORBASI

Koyden kayseriye gelen koylu sabah kahvaltisi icin bir lokantaya gider.Sabahin erken saatleri oldugu icin oldukca kalabalik olan lokantada yer bulamayan koylu kasiyerin yanin daki kucuk masaya oturur garson gelir mercimek corbasi soy ler fakat bizim koylunun corba gelene kadar koylu bir sepet ekmegi yer corba gelir onuda yer giderken kasada oturan haci ya borcunu sordugunda ekmegin parasini verde corba bizden olsun der.

BRLKTEN G DOAR

Bir ngiliz: holigan;
ki ngiliz: kavga;
ngiliz: sava;
Bir Fransz: ak;
ki Fransz: duel;
Fransz: Paris komunas;
Bir Zenci: basketi;
ki Zenci: basket takm;
Zenci: gne tutulmas;
Bir Kayserili: sat noktas;
ki Kayserili k:k bi pazar;
Kayserili: Hipermarket;

MATEMATK

Emekli retmen yolda giderken, yanna son model bir araba durmu. inden kan bir gen:
- Hocam sizi gideceiniz yere kadar gtreyim.
retmen genci tanmam. Gen:
'Benim hocam Hacbekir, tanmadn m? Kayseri Lisesinden'
retmen biraz hafzasn yoklaynca genci tanm.
- Lan olum Hacbekir seni tandm ama, bu ne zenginlik, sen fakir bir renciydin.
Hacbekir anlatr:
-yleydim hocam ama, okuldan sonra ticarrete baladm. Ksa zamanda biraz para kazandk.
Bunu duyan retmen iyice arr:
- Lan olum ticaret hesap iidir. Ben seni matematikten snfta brakmammydm. Sen sanl ticaret yapyorsun?
- Valla hocam matematik falan bilmem. (11)'e alp (4)'e satyorum. Aradaki %3'le de geinip gidiyoruz.

SONRA ONU DA YERZ

Trenle stanbula yolculuk eden Kayserili tant arkadayle biraz sohbetten sonra antasndan kard pastrmal yiyeceklerden arkadanada ikram eder. Arkada,
-Saol benim basurum var ben yemeyeyim deyince ,
Kayserili gayet lml bir tavrla :
-Olsun onuda biraz sonra yeriz demi

N FORML

Yahudinin biri,pazara,topal eei satmak iin gtrr,fakat alcy kandrsn diye eein trnana ivi akar,eee bir Kayserili mteri kar,kayserili ayakta ki iviyi grr,iinden 'iviyi karrm dzelir'diye dnr,eei alr. yahudi ertesi gn sada solda vnr. -siz kayserililer akly diye vnrsnnz iviyi aktm anada doma sakat eei sattm der. duyanlar bunu kayseriliye anlatrlar Kayse rili eli dizine vurur: -th yahu,verdiim para sahte olmasayd baya kazklanmtm.

2 KERE 2

Kayseriliye sormuslar 'ki kere iki kac eder?' 'Alcez mi Satcez mi?' demis

NC KPR

nc kpr ihalesini Japon, Amerikan ve Kayseri'li Trklerden oluan bir konsorsiyum alm. Kpry inaa etmiler tam aln yaplp kurdelann kesilecei an kpr byk bir grltyle km. Japon 'gitti tm emeklerim mahvoldu kumlarm' diye yakarp harakiri yapm. Amerikal 'gitti tm eliklerim, tonlarca elik ykld' diyerek kartm tabancasn ve intihar etmi. Tm bunlar izleyen Kayserili mteahhit de derin bir oh ekerek yanndakilere seslenmi 'lan iyi ki hi imento koymamm ha, mahvolurdum bunlar gibi.'

MHENDS

Karayollar Genel Mdrlnn misafiri olarak Trkiye'ye gelen inaat mhendisi Amerikal, Kayseri'den geerken yol almas grr ve arabasn durdurur. Fakat yoldaki eek nereye doru yol alrsa oras geniletilip yol yaplmaktadr. Hemen bunun niye byle yapldn sorar. Kayserili: 'Bu bizim mehendisimizdir beyim. Eek nereye giderse oray geniletip yol yapark' diye cevap verir.Katla katla glmeye balayan Amerikal mhendis 'Peki eei bulamasaydnz ne yapacaktnz' diyince Kayserili yaptrr cevab: 'O zaman Amerika'dan mehendis getirtirdik'

FT

ki tane ifti, biri Adanali, digeri Kayserili... sohbet ederken, tabi haliyle zenginlikleriyle vnecekler...
Kayserili tarlalarinin oklugundan, isi yetistirememekten, rnlerin hersene telef olmasindan bahsedince Adanali atlyor:
- 'Benim iftlikte, sabah gnes dogmadann biniyoruz arabaya, aksam oluyor, biz hl iftliin teki ucuna yetisemiyo oluyoz, aresiz geri dnyoruz'.
Kayserili de hi bozuntuya vermeden laf yapistiriyor:
-'Yahu bizim de vard yle bir arabamiz ama geen sene sattik, illet onlarla yolculuk ya...'

TAKSMETRE

Taksinin yokusta frenleri patlamis, muthis bir hizla asagi iniyor. Kayseri'li musteri bagirmis..
'Durdur su arabayi..'
Sofor panik icinde haykirmis..
'Durduramiyorum!..'
'O zaman taksimetreyi durdur hic degilse' demis, Kayserili.
www.sebokolik.net

sebokolik.net
Atlanlacak Forum:
Saya
4,823,165 Tekil Ziyareti