15 Aralık 2018 05:18
Google Reklamları
Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
AFFA DAİR
telbiz halil
Bela okumak seviyeli insan işi değildir. İnsana seviye kaybettirir. Doğrusu, 'Hidayet eyle Rabbim. Onlardan kötülük yapma duygusunu al ve kalplerini iyilikle doldur. Değilse Sen bilirsin' demektir..."

Ramazan iklimindeyiz. Kimseye beddua etmeyelim. Yine Hocaefendi'den duyduğum birkaç ifadeyi daha yazayım: "Günah ne kadar büyük olsa da, Allah'ın rahmeti (merhameti, acıması, şefkati) daha büyüktür. Affedilmeyi bekleyenler, seccadelerinde af edilmek için yalvaranlar, affetmeyi bilmelidirler. Sevmeyen sevilmeye, affedemeyen affa layık değildir. Ancak affettiğiniz gönüllere girebilirsiniz. Affetmek, İlâhî ahlâkın bir derinliğidir. Kutsî hadiste, Allah (cc) 'Bana bir karış gelene ben bir adım gelirim. Bir adım gelene yürüyerek gelirim. Yürüyerek gelene koşarak gelirim.' diyor. İşte ahlakımız bu olmalı. Ama biz böyle yapmıyoruz."

Müminlere göre hayatı anlamlandıran; iman, ibadet ve Allah'ın rızasını kazanmaktır... Hayırlarda yarışmak, iyilik peşinde koşmak, kötülüklere mani olmaya çalışmaktır. Muhterem Gülen'in sözü ile bitireyim: Allah'la irtibat olmayınca hayat kocaman bir yalan. Sıfıra sıfır elde var sıfır...

Atlanılacak Forum:
Sayaç
4,811,323 Tekil Ziyaretçi