20 Eylül 2018 03:47
Google Reklamları
Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
selamünaleyküm
resolute
Arkadaşlar ben sitenizi tesadüfen gördüm bir arkadaşım burada müzik dinlerken sitenize gözatma fırsatı buldum çok güzel bir site ancak dahada ileri gidebilir Bu arada ben bursadan üye oldum arkadaşlar 5 yıldır internetten radyoda yayın yapıyorum bazı sitelerde müzik ruhun gıdasıdır müziksiz bir hayat düşünemiyorum nerde müzik dinleyen örsem hemen yanına yanaşırım bu siteyide bu yolla buldum neyse fırsat buldukça bundan sonra uğrarım siteniz hayırlı olsun

@ToLgA
Saol kardeşim hoşgeldin tabi ki her zaman bekleriz sitetemize

sebokolik.net
@SaruhaN
Sağol kardeşim, hoşgeldin..Bizde tam sitemizde radyo yayını yapalım ama nasıl, kim nasıl becerir diye tartışıyorduk Smile
Ali Ekber ÇOMAK

@ToLgA
Evet doğru iyi güzel kullanışlı bi radyo olsa çok iyi olacak Smile

sebokolik.net
resolute
Site yöneticilerinden bu işi yapmış olanlar varsa onlar mutlaka biliyolardır hangi sistem daha iyi olduğunu.Ama ben şunu belirtmek isterimki bu iş çok ciddi bir iş öncelikle bunu idrak edebilen yönetici kadrosu oluşması gerekiyor bunun içinde bu işi fdaha önce yapmış bir yayın sorumlusu bulmak gerekir ki yayın yapacak arkadaşların sçiminde daha irdeliyici olmak adına faydalı olur.Neyse bu konu çok kapsamlı bir konu ben seizin başını ağrıtmayım ama yardım edebileceğimi düşündüğünüz konularda elimden geleni yaparım
Bilgi paylaştıkça bilgidir yoksa bir anlamı yoktur.

erdi_9
yasin dayı da var bi cevher bu konu hakkında ama destek yokkı benım okul olmasa ayarlıcaz da.. varsa bı musaıt olan yapabılcek cok zor bısey degıl

@ToLgA
Arkadaşlar bizim düşündüğümüz o kadar büyük birşey değil ztn yayın yapabilecek arkadaşlarda belli...o yüzden pek zor olmaz kanısındayım.

sebokolik.net
erdi_9
evet tolga sen radyo kurulumunun içeriği hakkında bilgi versene yapabılecek bırı cıakr belkı okuyanlardan ya

@ToLgA
Buraya yazmanın pek anlamı olmaz erdi o işi en iyi şekilde Ali Ekber abi halledecektir Wink

sebokolik.net
@SaruhaN
Halletmekte porblem değilde Flatcast ten bi radyo alırız yayın yaparız ama o kadar video yayınlıyoruz ona bile tık yok nasıl olcak anlamadım valla
Ali Ekber ÇOMAK

@ToLgA
Evet flatcast en iyisi abi ama haklısın bizde dinleyici yok..

sebokolik.net
resolute
arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ancak çok küçük bir fikrimi sizinle paylaşmak isterim eğer ki çok dinleyici kalitesine ulaşmak isterseniz shoutcast(Winamp'ta çaldığınız müzikleri internet üzerinden diğer kullanıcılara dinletebilmenizi sağlayan bir program radyo sistemi)kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca ses kalitesi bakımınmdandan faltcastten daha iyidir ve kullanımı çok kolaydır ve sistemin sağlamış olduğu bir çok güzellik vardır o anda sizi aç kişi dinliyor aynı anda görebilme imkanı flatcastten daha kolaydır
Sonuçta bir radyo kuracaksanız o radyo sizin radyonuz olacak ve dinleyici sayısının artmasıda doğru kişilerin kaliteli kişilerin yayıncı olması ile doğru orantılıdır ki bu kişiler bulunuğu taktirde kısa zamanda dev adımlar atılacağını inanıyorum sonuç olarak falatcast pek tavsiye edilmeyen bir sisitemdir
Çlaışmalarınızda kolaylıklar dilerim ALLAH yar vede yardımcınız olsun

@SaruhaN
evet flatcast pek kullanışlı değil hatta hiç değil...

Winamp ile ilgili dediğiniz yayını duymuştum..Araştırıp olursa uygulamaya koyacağım..Teşekkürler resolute
Ali Ekber ÇOMAK

resolute
Evet ayrıca flatcatta yayın yapacak kişinin dinleyicilerede hakim olması gerekmekte yeni başlayan arkadaşlar için bu oldukça külfetli olacak ayrıca yayında sunucu olmadığı zaman radyo kapalı kalacak buda çok hoş değil açıkcası
Ama diğer sistemde (shoutcast)radyoda yayıncı onlaine olmasada 7 24 kesintisiz müzik olcak ki bu forum için bir artı avantaj olacaktır katkı sağlayacaktır.
Diğer kötü bir yanı ise istenmeyen durumlarada Flatcastta yayındaki sunucundan sunucu bırakmadığı sürece yayını alamıyosunuz ama shoutcastta istenmeyen kötü bir durumda (bu yayın sırasında yayıncının yapmış olduğu hata olur yayın kopukluğu olur vs..)yayıncı yayını bırakmasada kıcleyerek yayını elinden atabilir ve yayıncı devre dışı kalır yayını kcleyen kişiye otomatik geçer ki bu adminler için büyük bir güvenlik önlemidir.Ama flatta hiç bir güvenlik önlemi yoktuır
Tbi bu farklılıkları çoğaltmak mümkün sonuçta flatcast bedava ama shoutcast paralı bu farklılıkların olması gayet normal

erdi_9
flatcatta bılıyorum ben bıraz kullandım da dıgerını bılmıyorum galıba aynısı heralde

resolute
Kesinlikle aynısı değil erdi bet birbirlerinden tamamiyle farklı yukarda bikaçtane örnek verdim farklılıklarına

@ToLgA
resolute tarafından yazılan metin:
Evet ayrıca flatcatta yayın yapacak kişinin dinleyicilerede hakim olması gerekmekte yeni başlayan arkadaşlar için bu oldukça külfetli olacak ayrıca yayında sunucu olmadığı zaman radyo kapalı kalacak buda çok hoş değil açıkcası
Ama diğer sistemde (shoutcast)radyoda yayıncı onlaine olmasada 7 24 kesintisiz müzik olcak ki bu forum için bir artı avantaj olacaktır katkı sağlayacaktır.
Diğer kötü bir yanı ise istenmeyen durumlarada Flatcastta yayındaki sunucundan sunucu bırakmadığı sürece yayını alamıyosunuz ama shoutcastta istenmeyen kötü bir durumda (bu yayın sırasında yayıncının yapmış olduğu hata olur yayın kopukluğu olur vs..)yayıncı yayını bırakmasada kıcleyerek yayını elinden atabilir ve yayıncı devre dışı kalır yayını kcleyen kişiye otomatik geçer ki bu adminler için büyük bir güvenlik önlemidir.Ama flatta hiç bir güvenlik önlemi yoktuır
Tbi bu farklılıkları çoğaltmak mümkün sonuçta flatcast bedava ama shoutcast paralı bu farklılıkların olması gayet normal

Evet haklısın kardeşim shoutcast ın 7/24 kesintisiz yayın sağladığını ilk senden duydum açıkcası...eğer öyleyse o daha iyi olur tabi ki.

sebokolik.net
@SaruhaN
iyi olur olmasına ama bizim maddi kaynağımız yok.Sitenin host masraflarınıda TUFAN KARDEŞler olmasa karşılayamayacağız..Aslında sponsorumuz olsa vbulletin forum kullansak ahhh ahhh daha neler var neler ...

Ama buluruz belki onada bir sponsor hadi hayırlısı

Ali Ekber ÇOMAK

@-YasiN-
arkadaşlar bewn biraz uzak kaldım ama küçük bi aradan sonra saldırıya geçcm sopa

yasinuner.com
erdi_9
7/24 iyiymiş flatcatte aç kapat ugrasmaktansa dayı salddırSmile

Atlanılacak Forum:
Sayaç
4,797,301 Tekil Ziyaretçi