19 Ocak 2019 08:18
Google Reklamlar
Bal Grntle
 Bal Yazdr
selamnaleykm
resolute
Arkadalar ben sitenizi tesadfen grdm bir arkadam burada mzik dinlerken sitenize gzatma frsat buldum ok gzel bir site ancak dahada ileri gidebilir Bu arada ben bursadan ye oldum arkadalar 5 yldr internetten radyoda yayn yapyorum baz sitelerde mzik ruhun gdasdr mziksiz bir hayat dnemiyorum nerde mzik dinleyen rsem hemen yanna yanarm bu siteyide bu yolla buldum neyse frsat bulduka bundan sonra urarm siteniz hayrl olsun

@ToLgA
Saol kardeim hogeldin tabi ki her zaman bekleriz sitetemize

sebokolik.net
@SaruhaN
Saol kardeim, hogeldin..Bizde tam sitemizde radyo yayn yapalm ama nasl, kim nasl becerir diye tartyorduk Smile
Ali Ekber OMAK

@ToLgA
Evet doru iyi gzel kullanl bi radyo olsa ok iyi olacak Smile

sebokolik.net
resolute
Site yneticilerinden bu ii yapm olanlar varsa onlar mutlaka biliyolardr hangi sistem daha iyi olduunu.Ama ben unu belirtmek isterimki bu i ok ciddi bir i ncelikle bunu idrak edebilen ynetici kadrosu olumas gerekiyor bunun iinde bu ii fdaha nce yapm bir yayn sorumlusu bulmak gerekir ki yayn yapacak arkadalarn siminde daha irdeliyici olmak adna faydal olur.Neyse bu konu ok kapsaml bir konu ben seizin ban artmaym ama yardm edebileceimi dndnz konularda elimden geleni yaparm
Bilgi paylatka bilgidir yoksa bir anlam yoktur.

erdi_9
yasin day da var bi cevher bu konu hakknda ama destek yokk benm okul olmasa ayarlcaz da.. varsa b musat olan yapablcek cok zor bsey degl

@ToLgA
Arkadalar bizim dndmz o kadar byk birey deil ztn yayn yapabilecek arkadalarda belli...o yzden pek zor olmaz kansndaym.

sebokolik.net
erdi_9
evet tolga sen radyo kurulumunun ierii hakknda bilgi versene yapablecek br cakr belk okuyanlardan ya

@ToLgA
Buraya yazmann pek anlam olmaz erdi o ii en iyi ekilde Ali Ekber abi halledecektir Wink

sebokolik.net
@SaruhaN
Halletmekte porblem deilde Flatcast ten bi radyo alrz yayn yaparz ama o kadar video yaynlyoruz ona bile tk yok nasl olcak anlamadm valla
Ali Ekber OMAK

@ToLgA
Evet flatcast en iyisi abi ama haklsn bizde dinleyici yok..

sebokolik.net
resolute
arkadalar ben aranza yeni katldm ancak ok kk bir fikrimi sizinle paylamak isterim eer ki ok dinleyici kalitesine ulamak isterseniz shoutcast(Winamp'ta aldnz mzikleri internet zerinden dier kullanclara dinletebilmenizi salayan bir program radyo sistemi)kullanmanz tavsiye ederim ayrca ses kalitesi bakmnmdandan faltcastten daha iyidir ve kullanm ok kolaydr ve sistemin salam olduu bir ok gzellik vardr o anda sizi a kii dinliyor ayn anda grebilme imkan flatcastten daha kolaydr
Sonuta bir radyo kuracaksanz o radyo sizin radyonuz olacak ve dinleyici saysnn artmasda doru kiilerin kaliteli kiilerin yaync olmas ile doru orantldr ki bu kiiler bulunuu taktirde ksa zamanda dev admlar atlacan inanyorum sonu olarak falatcast pek tavsiye edilmeyen bir sisitemdir
lamalarnzda kolaylklar dilerim ALLAH yar vede yardmcnz olsun

@SaruhaN
evet flatcast pek kullanl deil hatta hi deil...

Winamp ile ilgili dediiniz yayn duymutum..Aratrp olursa uygulamaya koyacam..Teekkrler resolute
Ali Ekber OMAK

resolute
Evet ayrca flatcatta yayn yapacak kiinin dinleyicilerede hakim olmas gerekmekte yeni balayan arkadalar iin bu olduka klfetli olacak ayrca yaynda sunucu olmad zaman radyo kapal kalacak buda ok ho deil akcas
Ama dier sistemde (shoutcast)radyoda yaync onlaine olmasada 7 24 kesintisiz mzik olcak ki bu forum iin bir art avantaj olacaktr katk salayacaktr.
Dier kt bir yan ise istenmeyen durumlarada Flatcastta yayndaki sunucundan sunucu brakmad srece yayn alamyosunuz ama shoutcastta istenmeyen kt bir durumda (bu yayn srasnda yayncnn yapm olduu hata olur yayn kopukluu olur vs..)yaync yayn brakmasada kcleyerek yayn elinden atabilir ve yaync devre d kalr yayn kcleyen kiiye otomatik geer ki bu adminler iin byk bir gvenlik nlemidir.Ama flatta hi bir gvenlik nlemi yoktur
Tbi bu farkllklar oaltmak mmkn sonuta flatcast bedava ama shoutcast paral bu farkllklarn olmas gayet normal

erdi_9
flatcatta blyorum ben braz kullandm da dgern blmyorum galba ayns heralde

resolute
Kesinlikle ayns deil erdi bet birbirlerinden tamamiyle farkl yukarda bikatane rnek verdim farkllklarna

@ToLgA
resolute tarafndan yazlan metin:
Evet ayrca flatcatta yayn yapacak kiinin dinleyicilerede hakim olmas gerekmekte yeni balayan arkadalar iin bu olduka klfetli olacak ayrca yaynda sunucu olmad zaman radyo kapal kalacak buda ok ho deil akcas
Ama dier sistemde (shoutcast)radyoda yaync onlaine olmasada 7 24 kesintisiz mzik olcak ki bu forum iin bir art avantaj olacaktr katk salayacaktr.
Dier kt bir yan ise istenmeyen durumlarada Flatcastta yayndaki sunucundan sunucu brakmad srece yayn alamyosunuz ama shoutcastta istenmeyen kt bir durumda (bu yayn srasnda yayncnn yapm olduu hata olur yayn kopukluu olur vs..)yaync yayn brakmasada kcleyerek yayn elinden atabilir ve yaync devre d kalr yayn kcleyen kiiye otomatik geer ki bu adminler iin byk bir gvenlik nlemidir.Ama flatta hi bir gvenlik nlemi yoktur
Tbi bu farkllklar oaltmak mmkn sonuta flatcast bedava ama shoutcast paral bu farkllklarn olmas gayet normal

Evet haklsn kardeim shoutcast n 7/24 kesintisiz yayn saladn ilk senden duydum akcas...eer yleyse o daha iyi olur tabi ki.

sebokolik.net
@SaruhaN
iyi olur olmasna ama bizim maddi kaynamz yok.Sitenin host masraflarnda TUFAN KARDEler olmasa karlayamayacaz..Aslnda sponsorumuz olsa vbulletin forum kullansak ahhh ahhh daha neler var neler ...

Ama buluruz belki onada bir sponsor hadi hayrls

Ali Ekber OMAK

@-YasiN-
arkadalar bewn biraz uzak kaldm ama kk bi aradan sonra saldrya gecm sopa

yasinuner.com
erdi_9
7/24 iyiymi flatcatte a kapat ugrasmaktansa day salddrSmile

Atlanlacak Forum:
Saya
4,821,321 Tekil Ziyareti