23 Ocak 2019 01:04
Google Reklamlar
Bal Grntle
 Bal Yazdr
LEYLA ile MECNUN ve Romeo ile Jliet Arasndaki Farklar/ Okunas bir yaz..
@ToLgA
Leyla ile Mecnun ldedir. Ayaklar topraa basar. Mecnun Leylay grmek iin kafasn kaldrdnda Allah grr.

Romeo, Jlietin balkonunun altndadr. Yani, ona seranatlar yaparken kafasn kaldrdnda Allah deil Jlieti grr.

Romeo, her yerde Jlieti anlatr, akn pazarlar. Mecnun Leylasn sayklayp avamn ayana drmemek iin le ekilir ve ceylanlarla filan konuur. Yani ak bizi sarho ettiinde tek bana lde, odamzda, evimizde kor olmay, yanmay, bakalamay retir.

Ak iirlerine ve duygusalla olan kzgnlmn temelleri budur aslnda. Delikanlca birini sevemeyen ve yreini akna mezar edemeyen basit insanlarla yayoruz. Ak, eskiden olgunlatrrd imdi ocuklatryor, hrnlatryor.

imdi kzlarmza sylyorum: Size iir yazmayan, san taramadan yannza gelen ama namazlarn tam olarak klan yiitleri nemseyin.

Romeo ile Jliet aklarn markasdr, Leyla ile Mecnun ise akn

le ekilmek, toza topraa karmak, gz nnde deil Allahn huzurunda ac ekmek, tvbe etmek, piman olmak Dounun hamurudur.

ok istediimiz, alamadmz, ulaamadmz eyler cennetle aramzdaki izgidir. i hrsa dkenlerin, gurura kaplarak ak intiharlar yaadklarna ahit oluyoruz. Akn faizminde hep intihar gizlidir.

Kzlarmz bilir Akndan sulu sepken gezen, aciz, i gremez olmu erkek iticidir. slama gre kadnla erkek eit deildir. yleyse akndan kadnlaan bir erkei kadnlar nasl sevsin? Namazlarnz klacaksnz, ocuklarnza analk yapabilecek birini Allah iin sevip isteyeceksiniz, evlenip gideceksiniz, bu kadar!

Evlenmeye karar verdiinizde evlilikten ok ey beklememek gerekiyor. nk bir evlilikte 15o kiinin mutluluu sz konusu yani byle bir ey mmkn deil yetmi be kii kz, yetmi be de erkek tarafndan, etti yz elli! Mutluluk hayali mmkn deil!

Allahn emri olduu iin evleneceksiniz, mmet Mslman bir iki ocua kavuacak, tm mesele bundan ibaret.

Herhangi bir pastanede oturunca yan masadan u cmleleri duyarsnz: Bizimkisi farkl olacak askmm

Ne farkl olacak? Niye ki? Olann askerliini, i bulmasn bekleyeceksin, pastanelerde plan kurup bozmaktan kavgalar balayacak, ya ilerleyecek Ben, en ulvi aklarn mobilya maazasnda koltuk takm seilirken bittiine bizzat ahit oldum. Neyi farkl olacak?

Kadn, erkek birbirine kart. Roller atyor. Dnya tersine dnd. Kadnlar taksi sryor, erkekler bulak ykyor.

Romeolama srecinden kurtulup aklmz bamza almalyz. Romeo denince aklmza erkek gelmiyor.

Bizim Leyla bile Jliete koca olur anasn sataym, var m tesi?

Amerikann slam topraklarn igal etmesinde kompleksler yatyor. Hibir zaman yaayamadklar aklarn yaand lleri bombaladlar.

Her l bir Leyladr.

Her Leylann namusu bizlerden sorulacak.

Leylann cn almadan Mecnun olamayz. Olsak olsak Romeo oluruz. imdi Bu yaz nereden balad nereye gitti? diyeceksiniz. Belki de srf bunlar sylemek iin yazdm bataki paragraflar!

Bilmiyorum !

Blent AKYREK

www.sebokolik.net

sebokolik.net
Atlanlacak Forum:
Saya
4,823,096 Tekil Ziyareti