23 Ocak 2019 00:53
Google Reklamlar
Bal Grntle
 Bal Yazdr
MEHMET SEYKAN CEM EV
furkan

kudret
heygidi koca ahmet abi hayrl olusun inlah demin yolun geri. imdiki devirde. artk yol belli ne iz belli genlik alm ban gider. nereye gitigi .belirliz. genlerimize. yolmuzun tremizin gzeligini anlatamk grekmezmi.imdki genlik hi bir bilgisi yok. dyolar talnclarn yalanclarn. tuzagna cemaat ad altnda. beyinler ykanyor. amarikalrda babakanalr gibi yayorlar. trilyonluk servetler iinde yzyorlar. sana ban faiz haram derler bankalrda milyon dolarlar yatar. ite bakn temiz bir yol para pul sorulmaz.sermayesi itikat inan eline beline sahip kmaktr.

yok
ihvanbirol
kudretciim ayp oluyor ama dncelerine katlmyorum. nereye balanrsan balan onada karmam ama '' cemaat ad altnda beyinler ykanyor'' bu nedemek hi sana yaktramyorum bu szleri. sende bilirsinki ''NCE SERAT SONRA TARKAT'' eriatn yapmadan oraya gidip sabaha kadar ALLAH desen ne olacak . nereye gidersen git ama hi bir cemaatede amur atma. 12 hak tarikat var nereye balanrsan balan. sana karanda olmaz . senin gznden bakarsak sadece sizin tarikat var dierleri tuzak ylemi yani aklama yapman , yazdn yazyda dzeltmeni istiyorum.
Dzenleyen ihvanbirol Dzenleme Tarihi: 30 Haziran 2010 08:56
img191.imageshack.us/img191/7153/mevlana9pl.gif

dervisss
emee salk ok gzel olmuSmile
sopa BURSADA YAIYORSAN BURSASPOR'LU OLACAKSIN OLMALISIN OOO KADAR sopa

kudret
slm arkdam ben burda kimseye krc sylemi degilim sen zerine alndysan bilmem .burda sadce gerekleri dile getirmek krclk ayrmclkm oluyor.kitabmzda.varm ayet hadis hadis varsada sahih degildir. meshepler tarikatlar haknda. meshepler peygambermizden.400 ylsonra kmtr. buda emevi devletine kurluu denk gelir.meshepler toplumumuzda birletirciligi. faydallar yannda. byk zararda olmutur. milyonlarca insan meshep atmalrnda ltr. buna gre peygamber devrinde. 4 hailife devrinde yaayan insanlar meshepsizmi ltr

yok
kudret
400 yl sonra kan meshep imamlar topluma elbete faydal byk iler yapmtr. fakat insalrmz blnmtr hele u devirde diken yle bir smrge haline gelmiki. sanki. baz toplmun yannda olmayanlar cehennemlik olanlar ise ceneti kazanm gibi gsterilmektedir.gya evliyaulah gibi gsterilen bu ahsiyetler uzak lkelerde krallar gibi yaamakda onlarca korumayla gezmekde giydigini giyen yedigni yiyen yok . malikanelerine giren girdigi yolu bulmaz .yani bir kral edasnda. pramdeki peygamberler, evliyaalr. halifeler meshep imamlar alah dostlar. ylemi yaadlar. hz merin hrkasnda 40 yama vard. hz ali ogu a gezerdi alkdan bayldg olmutur. buna benzer birok rnek yaekzmaya kitaplar yetmez. Diger tarafda dini ugruna meshebi ugruna. eyizndeki bilezigi veren yicek ekemgini veren insanlarmz tuzaklara derler. onlara faiz haramdr. lks yaamak islama uymaz. yzlerce rnek .fakat kendileri ylemi vilalalr yzme havuzlar milyon dolarlk arabalar bankalrda hele dnya bankalrnda tirlyonlar yoksa benim demek istedigim bu kimsenin ylonda meshebinde iim olmaz.

yok
ihvanbirol
S.A Kardeim. Yazdn yazlar yazmak iinmi yazyorsun veya hakl kmak iinmi anlamadm.((kitabmzda.varm ayet hadis hadis varsada sahih degildir. meshepler tarikatlar haknda))bu yaz ne anlama geliyor dinimizde 4 meshep vardr inkarda ALLAH korusun imann gitmesine sebep olur. iice aratrmadan dini konularda fetva vermeyin, meshebimiz hanefi , alimi ise imam azam ebu hanife hz.dir , bu konuda tartma bile yaplamaz kimsenin haddine deil, gelelim tarikatlere nereye gidersen git hangi tarikate mensub olursan ol, sana kalm birey ama kimseyi karalamak ktlemekte sana dmez sen bildiin yere git , eriatn yapmayan tarikatte ii yoktur anlyana....

kudret
elbete biliyorum bilmedigim hi bir konu haknda yorum yapmam islamn 5 imann6 art vardr yapabilene ne mutlu bana meshepler haknda bir ayet bir hadis oku yok nki. gitim gezdim ve grdm. bizdeki islam hurafelere ve hadislere dayl bir islam islamiyetin beigi olan yerlerdeki islmaiyet sadceve sadce kuran kerime dayal . sana bir rivayet syliyeyim. ahmet yesevi byk alim onunda talebeliri nesimi. mansur. haca nasretin. ahmet yesevi talebileri okuturken. ackyorlar ahmet yesevi ocuklar ben dua edeyim siz el an allah mutlak verir.ve dua sonunda allah ko gnderir. kou keserler. yerler. sonra okuyup ko dirilir tekrar. bir zaman sonra ahmet yesevi haca gitmeye karar verir. ve tembihler. ha sakn koa dokunmayn. yesevi haca gidince masur der. gelin keselim yiyelim hocamn duasn biliyoruz. okuruz. masur der ben keser asarm nesimi bende yzerim. nasretin hoca vallahi ben karmam . bende glerim sizee.keslir yzlr Koyun dirilemz hoca dner bakrki ko yok anlar tabi toplar onlar ocuklar dua ayn dua ama il ayn dil degilki. masur sen kestin sonun yle ola. nesimi sen yzdn sonun yle ola nasretin sende gldn hep yzn gle. der. nitekim sonucda sonlarda yle olur bu yazdgn hikayeyede anca glerim tabi harbi temiz. gerekden mslmanm diyenleri tenzil edirim benim szm sadece batakilere. yoksa maksadm baatakiler yznden ne bir tarikat ne bir cemati ktlemek degil

yok
ihvanbirol
baka birey demiyeceim artk kudrete laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. ne yapalm RABBM yolunu ak etsin kal salcakla kudret kardeim.

kudret
sevgili ardkam. nezamn bir yorum yazsam benim yaptgm yoruma yorum yaplyor .buras tartma zemni degil. ve kimin iman tam kimin zayf gider veya gitmez alah bilir .sana syledigim biey yok kendince yorum yapyorsun. yaras olan kocunur.ben bunu anlyorum bu kadar hararetnin sebebini. yolounda bulundugun. mevlanadan biraz FEYZ GREN. YCE ZAT DERK.Bircan var cann iindeki can ara
Beden dandaki gizli mcevheri ara!
Ey yryp giden dost btn gcnle ara!
Ama darda deil, aradn kendi iinde ara!"
Ben hacetler kblesiyim,
Gnln kblesiyim ben.
Ben Cuma mescidi deilim,
nsanlk mescidiyim ben."

"Bir canm ama yz bin bedenim var.
Canm, canna karmtr. Birlemitir.
Seni incilten herey beni de inciltir," demektedir.

Sonra insanlara seslenir:

"Gel, gel yine gel. Her kim olursan yine gel.
Kafir ya mecusi, puta tapan yine gel.
Yoktur kapmzda hi mitsizlik bil.
Yz kere tvbeni bozsan da yine gel." bu felsefenin adam ol benden nacizene bir tavisye

yok
Atlanlacak Forum:
Saya
4,823,033 Tekil Ziyareti