14 Kasım 2018 23:43
Google Reklamları
Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
MEHMET SEYKAN CEM EVİ
furkan

kudret
heygidi koca ahmet abi hayırlı olusun inşlah demin yolun gerçi. şimdiki devirde. artık yol belli ne iz belli gençlik almış başını gider. nereye gitigi .belirliz. gençlerimize. yolmuzun töremizin güzeligini anlatamk grekmezmi.şimdki gençlik hiç bir bilgisi yok. düşüyolar talncıların yalancıların. tuzagına cemaat adı altında. beyinler yıkanıyor. amarikalrda başbakanalr gibi yaşıyorlar. trilyonluk servetler içinde yüzüyorlar. sana ban faiz haram derler bankalrda milyon dolarları yatar. işte bakın temiz bir yol para pul sorulmaz.sermayesi itikat inanç eline beline sahip çıkmaktır.

yok
ihvanbirol
kudretciğim ayıp oluyor ama düşüncelerine katılmıyorum. nereye bağlanırsan bağlan onada karışmam ama '' cemaat adı altında beyinler yıkanıyor'' bu nedemek hiç sana yakıştıramıyorum bu sözleri. sende bilirsinki ''ÖNCE SERİAT SONRA TARİKAT'' şeriatını yapmadan oraya gidip sabaha kadar ALLAH desen ne olacak . nereye gidersen git ama hiç bir cemaatede çamur atma. 12 hak tarikat var nereye bağlanırsan bağlan. sana karışanda olmaz . senin gözünden bakarsak sadece sizin tarikat var diğerleri tuzak öylemi yani açıklama yapmanı , yazdığın yazıyıda düzeltmeni istiyorum.
Düzenleyen ihvanbirol Düzenleme Tarihi: 30 Haziran 2010 08:56
img191.imageshack.us/img191/7153/mevlana9pl.gif

dervisss
emeğe sağlık çok güzel olmuşSmile
sopa BURSADA YAŞIYORSAN BURSASPOR'LU OLACAKSIN OLMALISIN OOO KADAR sopa

kudret
slm arkdaşım ben burda kimseye kırıcı söylemiş degilim sen üzerine alındıysan bilmem .burda sadce gerçekleri dile getirmek kırıcılk ayrımcılkmı oluyor.kitabımzıda.varmı ayet hadis hadis varsada sahih degildir. meshepler tarikatlar hakında. meshepler peygambermizden.400 yılsonra çıkmıştır. buda emevi devletine kurluşu denk gelir.meshepler toplumumuzda birleştirciligi. faydalları yanında. büyük zararıda olmuştur. milyonlarca insan meshep çatışmalrında ölüştür. buna göre peygamber devrinde. 4 hailife devrinde yaşayan insanlar meshepsizmi ölüştür

yok
kudret
400 yıl sonra çıkan meshep imamları topluma elbete faydalı büyük işler yapmıştır. fakat insalrımızı bölünmüştür hele şu devirde diken öyle bir sömürge haline gelmişki. sanki. bazı toplmun yanında olmayanlar cehennemlik olanlar ise ceneti kazanmış gibi gösterilmektedir.güya evliyaulah gibi gösterilen bu şahsiyetler uzak ülkelerde krallar gibi yaşamakda onlarca korumayla gezmekde giydigini giyen yedigni yiyen yok . malikanelerine giren girdigi yolu bulmaz .yani bir kral edasında. pramdıeki peygamberler, evliyaalr. halifeler meshep imamları alah dostları. öylemi yaşadılar. hz ömerin hırkasında 40 yama vardı. hz ali çogu aç gezerdi açlıkdan bayıldıgı olmuştur. buna benzer birçok örnek yaekzmaya kitaplar yetmez. Diger tarafda dini ugruna meshebi ugruna. çeyizndeki bilezigi veren yicek ekemgini veren insanlarmız tuzaklara düşerler. onlara faiz haramdır. lüks yaşamak islama uymaz. yüzlerce örnek .fakat kendileri öylemi vilalalr yüzme havuzları milyon dolarlık arabalar bankalrda hele dünya bankalrında tirlyonlar yoksa benim demek istedigim bu kimsenin ylonda meshebinde işim olmaz.

yok
ihvanbirol
S.A Kardeşim. Yazdığın yazıları yazmak içinmi yazıyorsun veya haklı çıkmak içinmi anlamadım.((kitabımzıda.varmı ayet hadis hadis varsada sahih degildir. meshepler tarikatlar hakında))bu yazı ne anlama geliyor dinimizde 4 meshep vardır inkarda ALLAH korusun imanın gitmesine sebep olur. iice aratırmadan dini konularda fetva vermeyin, meshebimiz hanefi , alimi ise imamı azam ebu hanife hz.dir , bu konuda tartışma bile yapılamaz kimsenin haddine değil, gelelim tarikatlere nereye gidersen git hangi tarikate mensub olursan ol, sana kalmış birşey ama kimseyi karalamak kötülemekte sana düşmez sen bildiğin yere git , şeriatını yapmayan tarikatte işi yoktur anlıyana....

kudret
elbete biliyorum bilmedigim hiç bir konu hakında yorum yapmam islamın 5 imanın6 şartı vardır yapabilene ne mutlu bana meshepler hakında bir ayet bir hadis oku yok çünki. gitim gezdim ve gördüm. bizdeki islam hurafelere ve hadislere daylı bir islam islamiyetin beşigi olan yerlerdeki islmaiyet sadceve sadce kuranı kerime dayalı . sana bir rivayet söyliyeyim. ahmet yesevi büyük alim onunda talebeliri nesimi. mansur. haca nasretin. ahmet yesevi talebileri okuturken. acıkıyorlar ahmet yesevi çocuklar ben dua edeyim siz el açın allah mutlak verir.ve dua sonunda allah koç gönderir. koçu keserler. yerler. sonra okuyup koç dirilir tekrar. bir zaman sonra ahmet yesevi haca gitmeye karar verir. ve tembihler. ha sakın koça dokunmayın. yesevi haca gidince masur der. gelin keselim yiyelim hocamın duasını biliyoruz. okuruz. masur der ben keser asarım nesimi bende yüzerim. nasretin hoca vallahi ben karışmam . bende gülerim sizee.keslir yüzülür Koyun dirilemz hoca döner bakrki koç yok anlar tabi toplar onları çocuklar dua aynı dua ama il aynı dil degilki. masur sen kestin sonun öyle ola. nesimi sen yüzdün sonun öyle ola nasretin sende güldün hep yüüzn güle. der. nitekim sonuçcda sonlarıda öyle olur bu yazdıgın hikayeyede anca gülerim tabi harbi temiz. gerçekden müslümanım diyenleri tenzil edirim benim sözüm sadece baştakilere. yoksa maksadım başatakiler yüüznden ne bir tarikatı ne bir cemati kötülemek degil

yok
ihvanbirol
başka birşey demiyeceğim artık kudrete laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. ne yapalım RABBİM yolunu açık etsin kal sağlıcakla kudret kardeşim.

kudret
sevgili ardkaşım. nezamn bir yorum yazsam benim yaptıgım yoruma yorum yaplıyor .burası tartışma zemni degil. ve kimin imanı tam kimin zayıf gider veya gitmez alah bilir .sana söyledigim bişey yok kendince yorum yapıyorsun. yarası olan kocunur.ben bunu anlıyorum bu kadar hararetnin sebebini. yolounda bulundugun. mevlanadan biraz FEYİZ ÖGREN. YÜCE ZAT DERKİ.Bircan var canın içindeki canı ara
Beden dağındaki gizli mücevheri ara!
Ey yürüyüp giden dost bütün gücünle ara!
Ama dışarıda değil, aradığını kendi içinde ara!"
Ben hacetler kıblesiyim,
Gönlün kıblesiyim ben.
Ben Cuma mescidi değilim,
İnsanlık mescidiyim ben."

"Bir canım ama yüz bin bedenim var.
Canım, canına karışmıştır. Birleşmiştir.
Seni incilten herşey beni de inciltir," demektedir.

Sonra insanlara seslenir:

"Gel, gel yine gel. Her kim olursan yine gel.
Kafir ya mecusi, puta tapan yine gel.
Yoktur kapımızda hiç ümitsizlik bil.
Yüz kere tövbeni bozsan da yine gel." bu felsefenin adamı ol benden nacizene bir tavisye

yok
Atlanılacak Forum:
Sayaç
4,805,409 Tekil Ziyaretçi