14 Kasım 2018 15:45
Google Reklamları
Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
Dünyanın en lanetli yerleri
@ToLgA
Buralara gitmek cesaret ister. Çünkü yaşanan tuhaf ve bir o kadar da gizemli olaylardan dolayı hepsi lanetlenmiş yerler. İşte dünyanın farklı bölgelerinden lanetli yer...

Highgate mezarlığı, Kuzey Londra İngiltere
img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler6.jpg
Özellikle geceleri korku filmlerini andıran bir görünüme sahip bu mezarlık ürkütücü mezar taşları, sarmaşıkların yükseldiği duvarları, mezarlar arasındaki derin geçitleriyle Britanyanın bir numaralı hayalet mevkii olarak görülüyor. Karl Marxın da burada yattığını söylemeden geçmeyelim.

Changi plajı Singapur

img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler10.jpg
İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen Sook Ching katliamı sebebiyle burada pek çok Japon öldürüldü. Binlerce Çinli, Japon karşıtı olmakla suçlanarak katledildi. Bu plajda, ölen Çinlilerin hayaletlerinin görüldüğü söyleniyor. Bu olayı ürpertici boyutlara taşıyan şey ise, görüldüğü söylenen hayaletlerin arkalarında kan lekeleri bırakması!

Çığlık tüneli, Niagara Şelaleleri Ontario
img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler8.jpg
Bu tünelin gerçekten de tüyler ürpertici bir hikayesi bulunuyor. Rivayete göre bundan yüzyıl önce tünelin güney çıkışına yakın bir çiflik evi varmış. Bir gece evde yangın çıkmış ve kıyafetleri tutuşan küçük bir kız çocuğu tünele doğru koşmaya başlamış. Bir yandan kıyafetlerinden kurtulmaya çalışan kız tünelin ortasında yere düşmüş ve orada ölmüş. İddiaya göre eğer gece tünelin ortasında dikilip bir kibrit yakarsanız alevi hemen sönüyor ve bir kız çığlığı işitiyorsunuz!

Bhangarh Hisarı Hindistan
img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler7.jpg
Rajasthanda Jaipur ve Alwar arasında bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin, gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!

Monte Cristo Avustralya
img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler4.jpg
Bu lanetli malikanenin hikayesi ise, Bayan Crawleynin kocasının ölümünden sonraki 23 sene boyunca iki kez dışında hiç dışarıya çıkmadığı yönünde. Bazıları evi lanetleyen kadının tuhaf biçimlerde gözükmesi, sesler, ışıkların yanıp sönmesi gibi ürkütücü gözlemlere sahip.

Edinburg Kalesi İskoçya
img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler3.jpg
İskoç tepelerinde bir kaya üzerine oturtulmuş bu ortaçağa ait ihtişamlı kalenin boş koridorlarında ölülerin sesinin yankılandığı söyleniyor. Kalenin zindanlarında , güney köprü kemerinde, vebadan ölen insanlara mezar olmuş kullanıma kapalı Marys King avlusunda görülen hayaletlerin yanı sıra köpek hayaletlerinin de görüldüğü söyleniyor.

Berry Pomeroy Kalesi - Totnes
img5.mynet.com/ha5/analiz/lanetli-yerler1.jpg
Lanetli olduğu konusundaki ünü ile 14üncü yüzyıldan kalma bu kale birkaç efsaneye ev sahipliği yapıyor. Bu kalenin iki ünlü hayaleti var. Biri beyaz kadın diğeri de mavi kadın olarak adlandırılıyor. Efsaneye göre adı Margaret Pomeroy olan beyaz kadın lakaplı hayalet, kıskanç kız kardeşi tarafından kalenin zindanlarına kapatılıp, açlıktan ölüme terkedilmiştir. Mavi kadının kim olduğu bilinmese de, ziyaretçileri akıl almaz bir biçimde kalenin harabe kısımlarına çekmekte olduğu söylenmektedir.

Alcatraz
img5.mynet.com/ha5/analiz/en-lanetli-yerler-4.jpg
Bir zamanlar dünyanın en sıkı güvenliğine sahip, Al Capone ve George Kelly gibi ünlü suçluları barındırmış bu hapishane San Fransisco Körfezi'nde ki adada bulunuyor. Hapishane faaliyeti sonlandırılan mekanı ziyaret edenler çığlıklar, aniden kapanan hücre kapıları veya ayak sesleri duyduklarını iddia ediyorlar.

Stanley Hotel
img5.mynet.com/ha5/analiz/en-lanetli-yerler-17.jpg
Stanley Buharlı otomobillerinin kurucusu Freelan O. Stanley'in adını alıyor. Stanley'in hayaletinin sık sık otelin bilardo odası ve barını ziyaret ettiği söyleniyor. Konuklar otele hiç çocuk kaydolmamasına rağmen gece koridorlarda gürültü yapan çocuklardan şikayetçi.


Kaynak: mynet
www.sebokolik.net
 
sebokolik.net
ErtugruL
tolga abi saol .. bence bunları bildiimiz ii oldu bi daha buralara gitmem artık Pfft
 
guiza
SANKİ BİLMESEN GİDECEN
 
@ToLgA
GrinGrin
www.sebokolik.net
 
sebokolik.net
ErtugruL
hüseyin ayıp ettin buralar benim mekanlar hüseyin Pfft Pfft Grin Grin
ErtugruL ~
 
@-YasiN-
türkiyede burdan daha tehlikeli çok yer vardır Smile siz yinede besmele çekmeden evden dışarı çıkmayın Grin
 
yasinuner.com
dervisss
sen korkmuyon mu dayı Frown
sopa BURSADA YAŞIYORSAN BURSASPOR'LU OLACAKSIN OLMALISIN OOO KADAR sopa
 
Atlanılacak Forum:
Sayaç
4,805,313 Tekil Ziyaretçi